Didim' e Nasıl Gidilir?

Karayolu

İstanbul’dan Didim’e karayolu ile, İstanbul-Bursa-Balıkesir-Manisa-İzmir-Söke-Didim istikametini izleyerek ulaşabilirsiniz. Ankara’dan ise Ankara-Afyon-Denizli-Aydın-Söke-Didim güzergahının yanı sıra, Ankara-Uşak-Manisa-İzmir-Selçuk-Kuşadası-Söke-Didim rotasını da izleyebilirsiniz. İzmir’den ise Aydın’ın Söke ilçesinden sonra Didim’e ulaşabilirsiniz. Aydın Didim Otogarında şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmeti veren pek çok otobüs firması direkt Didim’e ulaşım sağlıyor. Didim’e Türkiye’nin her yerinden direk şehirler arası otobüs servisi bulunuyor. Diğer yandan Aydın kent merkezinden minibüs veya otobüslerle de Didim’e gitmek mümkün.

 

Havayolu

Havlamanın bulunmadığı Didim’e havayolu ulaşımı Bodrum Havaalanı olarak bilinen Milas Havalimanı’ndan sağlanıyor. Bodrum Milas Havalimanı Bodrum’dan 32 km, Muğla’dan 76 km, Didim’den 82 km ve Milas’tan 12 km uzaklıkta yer alıyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ise yaklaşık 150 km uzaklıkta bulunan Didim’e başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok şehirden, Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi farklı havayolu firmalarının yaz-kış uçuş seferleri bulunuyor.

Havayolu ile ulaşımda daha çok Bodrum Milas Havalimanı’nın tercih edildiği Didim’e, buradan Havaş servisleri, transfer hizmeti veren lokal firmalar, taksi veya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Bodrum Milas Havalimanı çıkışında bulunan Muğla-Bodrum Yolu’nu (D330) kullanarak, Bodrum, Fethiye, Muğla, Didim ve Kuşadası’na birkaç saatte ulaşım mümkün.