Apollon Tapınağı

Milattan önceki yüzyıllarda yaşayan insanlar büyü, fal ve kehanet gibi şeylere çok inanırlardı. Üstelik bu inançları onların yaşamlarını yönlendiren en büyük faktördü. Ancak dinsel duyarlılıkları oldukça karışık ve değişkendi. Kendilerince yararlı ve güzel herşeyin ayrı bir tanrısı olduğunu varsayıyorlardı.


Milet Antik Kenti

Efsaneye göre, bir gün Zeus ile fakir bir Miletli, agorada bir konu üzerinde tartışırlar. İkisi de bir türlü geri adım atmayınca, tartışma uzar. Sonunda canı sıkılan Zeus, tanrı olmanın ayrıcalığını kullanarak tartışmayı sonlandırır: "Bana bak, beni daha fazla kızdırma, şimdi bir şimşek çakar, seni cayır cayır yakarım!"


Altınkum Plajı

Altınkum Plajı Milas - Bodrum Havalimanına 80 km , şehir merkezine ise 2 km uzaklıktadır.Altınkum Plajının çevre genişliği 1606 m , yaklaşık olarak alanı ise 24.103 m2 dir. Altınkum'u bir dünya markası haline getiren yegane unsur upuzun ve altın sarısı rengindeki ince kumlu plajıdır.


Manastır Koyu

Didim Manastır Koyu bölge de yer alan en önemli koylardan biridir. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin demir attığı en önemli rotalardan biri olması nedeni ile her yıl çok daha büyük bir kitleyi ağırladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Denize girmek için de son derece güzel bir alan olan manastır koyu


Akbük Plajı

Altınkum Plajı’ndan sonra, denize girilecek yerler arasında akla ilk Akbük Koyu gelir. Didim’e yaklaşık 20 km. mesafede bulunmasına rağmen en çok tercih edilen plajlardan biri olan Akbük, 11 km’lik uzun sahil şeridine sahip olması ve yeşille maviyi bir arada sunan muhteşem doğasıyla Didim’in en sevilen koylarından biri.


Cennet Koyu

Didim’in merkeze yakın ve ulaşımı kolay plajlarından biri olan Cennet Koyu, Martı Sitesi’nin yanında bulunuyor. Berraklığıyla sizi hayran bırakacak denizi, Didim’in birçok koyunda olduğu gibi dalgasız ve sakin. Yeşil ve mavinin birçok tonunu aynı anda bulabileceğiniz koy, tam bir doğa harikası.


Milet Müzesi

Milet Müze Müdürlüğü, Aydın İli, Didim İlçesi, Balat Köyü yakınlarında bulunan Milet Antik Kenti içinde yer alır. 1973 yılında hizmete açılan Müze Binasının zaman içinde statik yapısı bozulmuştur. Bu durumun can ve mal güvenliği açısından tehlike arz etmesi nedeniyle ziyarete kapatılmıştır.